Return to Website

www.arabskamagia.blogspot.com

Можете да отправяте своите въпроси и коментари тук

Forum: Въпроси и коментари
This forum is locked and posting is not allowed
Author
Comment
Възможно ли е да е било магия?

Здравейте и весели празници! Четейки разни неща за магиите си спомних за един случай от доста години назад, повече от 10 със сигурност. Беше през деня и реших да сляза до магазина. Като отворих входната врата на апартамента ни, се шашнах, защото цялата каса на вратата беше обиколена със палени кибритени клечки, залепени с изгорялата част на вратата на приблизително еднакво разстояние една от друга. Понеже беше отдавна не си спомням със сигурност, но мисля, че на прага нямаше, само в ляво, дясно и отгоре. Тогава реших, че деца са си играли, още повече, че се чуваше детска глъч пред блока. Беше ми доста странно обаче, как само стърчаха тези клечки. Замисляла съм се обаче дали не е нещо друго, а не детски майтап. Чувала съм, че кибритени клечки се ползват в магията, за да станат нервни и избухливи хората или нещо подобно беше. Понеже у нас от години всички сме такива нервни, дълго не можем да разговаряме без някой да се изнерви и нещо да се развика, брат ми, който от доста време прекарва времето си в друго населено място, веднъж каза, че като си влезе в нас и след 2 минути е вдигнал кръвното... Та много бих искала да попитам, има ли такава магия, която да изглежда по този начин. Тогава събрах клечките, показах ги на родителите си и ги изхвърлих в кофата. След това аз първа минах през вратата, за да отида където бях тръгнала. Благодаря за вниманието, отличен сайт, между другото!

Email  
Re: Възможно ли е да е било магия?

Весели празници и на вас! По разказаното мога да кажа, че е детска шега и няма повод за притеснение. Има разни съвременни псведоритуали с кибрит, но са измислици. Освен за палене на огън (което само по себе си може да се разглежда като магическо действие) и в някои модерни начини на "гасене на въглен" не ми е известно да се използва кибрит в народната магия, нито в арабската (освен сярата от него), а и едно време не са разполагали с такива удобства за да е типичен ритуален атрибут.

Email  
Get your own FREE Forum today! 
Report Content ·  · Web Calendars   Free Blogs   Email Forms   Cheap Domains