Return to Website

www.arabskamagia.blogspot.com

Можете да отправяте своите въпроси и коментари тук

Въпроси и коментари
This Forum is Locked
Author
Comment
Повече информация

Привет!
Опитвам се да събера повече информация за енволтите /не само кукли, но и за тях/ в магическите практики различни от вуду. Как седи въпроса в арабската магия, знам че по принцип използва доста предмети, но не намирам нищо за директни двойници, или бъркам? И ако все пак има, директна ли е намесата или винаги се използва посредник /джин например/?

P.S.Прекрасен блог, на много малко места се намира безпристрастно поднесена информация както тук.

Re: Повече информация

Здравейте,
радвам се, че блогът ми Ви харесва. По отношение на т.нар. неологизъм енволт, не съм сигурен какво точно разбирате под него, освен фигуративно изображение(кукла) на обекта на въздействие. Ако питате за такива, то в арабската магия се използват широко, като употребата им е унаследена от античната магия. Куклата съответно може да бъде изработена от различни материали и върху нея обикновено се изписват определени магически имена (в това число и на джинове), формули или талисмани. В почти всички случаи при подобни ритуали с участие на предметен двойник, те се осъществяват чрез помощта на джинове, било то за любов или вреда.